Poleć nas Znajomym 
                     
       [ Aktuariusz - Baza Wiedzy / Aktuariusz ]

 » Zawód Aktuariusz

 

Aktuariusze to specjaliści z dziedziny obliczania wartości bieżącej szczególnie długoterminowych projektów finansowych. Zajmują się kalkulacją ryzyka przypisując finansową wartość przyszłym zdarzeniom, tworzą  wyceny aktuarialne

 

Aktuariusz, pracownicy biura aktuarialnego ATTUARIO, 
są do Państwa dyspozycji codziennie w dni robocze od 8.00 do 16.00 

Biuro aktuarialne Warszawa, ul. Hoża 36/27  ( aktuariusz Warszawa )
Biuro aktuarialne Łódź, ul. Sienkiewicza 59  ( aktuariusz Łódź )Aktualnie w zakresie regulacji zawodu aktuariusza zachodzą zmiany. W miejsce obecnego systemu PSA postuluje powołanie Izby Aktuarialnej. Obecnie Stowarzyszenie opracowuje propozycję zasad funkcjonowania samorządu zawodowego aktuariuszy, która następnie zostanie przesłana do Ministerstwa Finansów.


Zgodnie z art. 161 ust.1 ustawy dotyczącej regulacji zawodu Aktuariusz,  Aktuariuszem licencjonowanym jest wpisany rejestru ( lista aktuariuszy >>) aktuariusz, osoba fizyczna, spełniająca następujące  wymagania:  ukończyła studia wyższe o specjalizacji "Aktuariusz",  przez okres co najmniej 2 lat praktykowała pod kierunkiem aktuariusza,  złożyła z pozytywnym wynikiem egzamin aktuarialny,  posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

Zawód aktuariusza jest - z czego prawdopodobnie nie wszyscy zdają sobie sprawę - zawodem zaufania publicznego. Aktuariusz w firmie ubezpieczeniowej jest odpowiedzialny między innymi za wyliczanie rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, które mają zapewnić środki na wypłaty odszkodowań dla ubezpieczonych klientów. To stawia go w szczególnej sytuacji, bowiem oprócz dbania o kondycję swojej firmy poprzez zapewnianie jej bezpieczeństwa finansowego, dba również o interesy klientów.

ATTUARIO - Aktuariusz
Biuro Aktuarialne

phone
503 107 999

email
Aktuariusze Fair Play 2011

NAPISZ DO NAS
Oddzwaniamy natychmiast!

* wypełnij wszystkie pola formularza
- Zapoznałem się z informacją o administratorze i przetwarzaniu danych


Zaufali nam: